Leczenie Łysienia

Kompleksowo zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem różnych typów łysienia. Konsultacje trychologiczna obejmuje szczegółowy wywiad, zlecenie / analizę badań oraz trichoskopię.

Konsultacje trychologiczna obejmuje szczegółowy wywiad, zlecenie / analizę badań oraz trichoskopię (badanie włosów w powiększeniu 70x pod wideodermatoskopem.
Istnieje dodatkowo możliwość wykonania TRICHOSCANU KOMPUTEROWEGO, czyli  analizy  gęstości,  średnicy, ilości włosów/ cm celem oceny  zaawansowania stopnia łysienia oraz monitorowania postępów leczenia.
 
W wybranych  przypadkach  proponuję pacjentom pobranie biopsji ze skóry owłosionej głowy.
Dobieram odpowiednie leczenie nie tylko farmakologiczne, ale tez zabiegowe.
Terapia dobierana jest indywidualnie do pacjenta i typu łysienia.  
W swojej praktyce wykonuję następujące zabiegi mające na celu leczenie  oraz profilaktykę utraty włosów zarówno u kobiet  jak i u mężczyzn.
 
MEZOTERAPIA PEPTYDOWA
Dermaheal HL to unikatowy  produkt  przeznaczony  do iniekcji  w skórę głowy zapobiegający wypadaniu włosów,  w którego skład wchodzi aż 56  aktywnych składników, m.in. biomimetyczny kompleks peptydowy, witaminy i aminokwasy.
Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia, zwiększa gęstość i grubość włosów. Dodatkowo nawilża i odżywia skórę głowy.
 
Swoją skuteczność zawdzięcza kompozycji 56 składników aktywnych.
4 peptydy biomimetyczne
 • Decapeptyd - 4: wzmacnia włosy,  stymuluje cebulki włosowe do tworzenia długich łodyg włosa.
 • Acetyl Decapeptyd- 3: rewitalizuje cebulki włosowe
 • Oligopeptyd - 24 ( Keramin - 1): blokuje ekspresję DHT i stymuluje proliferację i migrację komórek włosów.
 • Tripeptyd miedzi - 1: wzmacnia włosy,  stymulując cebulki włosowe do  produkcji mocnych  trzonów włosa . Wspomaga krążenie w skórze głowy i  regeneruje cebulki włosowe.
 
13 witamin
 • biotyna (wit. B7) : wspomaga rozszerzenie cyklu  wzrostu włosa
 • menadion (wit. K): zapewnia włosom odżywianie poprzez wspomaganie produkcji  nowych  naczyń włosowatych 
 • retinol  (wit. A) : efekt antyoksydacyjny dla odbudowy włosów i skóry  głowy zniszczonej napięciem i negatywnym  wpływem środowiska zewnętrznego
 • niacynamid (wit. B3): zapewnia witalność komórkom włosa
 • ponadto: kwas aminobenzoesowy  ( wit. B10),  kwas pantotenowy ( wit. B5), cjanokoblamina ( Wit, B12), kwas foliowy (Wit . B9 ) , inozytol , pirydoksyna ( wit. B 6 ), ryboflawina ( wit. B2 ), tiamina  ( Wit. B1), tokoferol ( wit. E ).
 
24 aminokwasy - m.in.:
 • Arginina - wchodzi w skład cebulki włosa
 • Cystyna - wspomaga wzrost korzenia włosa
 • Glicyna - wspomaga wzrost włosa oraz jego części składowych
 • Alanina, Asparagina, Glutamina, Kwas Glutaminowy, Histydyna, Hydroksyprolina, Leucyna, Lizyna, Ornityna, Prolina, Fenyloalanina, Seryna, Tauryna, Tryptofan, Walina, Tyrozyna
 
5 minerałów
 • Chlorek wapnia, siarczan magnezu, chlorek potasu, chlorek sodu, fosforan sodowy
 • Zachowują optymalną równowagę kondycji skóry głowy .  Wspomagają wchłanianie substancji odżywczych.
 • 4 koenzymy:   kokarboksylaza, koenzym A, FAD, NAD
 • 4 kwasy nukleinowe: fosforan adenozyny, cytozyna,  tymina, guanozyna
 • przywracają kondycję włosom i skórze głowy, redukując napięcie spowodowane czynnikami zewnętrznymi
 • 2 czynniki  redukujące - wspomagają tworzenie kolagenu we włosach  i skórze głowy, oczyszczają skórę głowy.
 
JAK PRZEBIEGA ZABIEG ?
Po dezynfekcji  skóry głowy lekarz wykonuje serię drobnych nakłuć w poziomie cebulek włosowych w okolicy czołowej, skroniowej i ciemieniowej głowy. Aby zabieg był mniej bolesny można dodać do preparatu środek znieczulający.Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.W dniu  zabiegu nie należy:  pić alkoholu, korzystać z sauny ani myć głowy. Nie farbować włosów przez min. 7 dni po zabiegu. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się serię 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie.
 
PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża i karmienie piersią
 • niektóre choroby zapalne skóry głowy ( np. łuszczyca , ropne zapalenie mieszków włosowych)
 • aktywne choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepnięcia
 
TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM ( PRP)
Osocze bogatopłytkowe od ponad 30 lat z powodzeniem stosuje się w ortopedii, chirurgii i innych dziedzinach medycyny. Od niedawna innowacyjna receptura jest wykorzystywana również w terapii ludzi zmagających się z łysieniem. Iniekcje osocza bogatopłytkowego zaleca się w leczeniu różnych  typów łysienia jak i chorym z osłabionymi włosami, wymagającymi intensywnego odżywienia - jako prewencja starzenia się i miniaturyzacji  mieszków włosowych.  Skuteczność leczenia nadmiernego wypadania włosów z pomocą PRP potwierdzają liczne badania. Wśród nich można wymienić eksperyment prowadzony przez zespół naukowców z Uniwersytetu z Brescii, International Hair Research Foundation i Centrum Medycznego Uniwersytetu Hebrajskiego. Ów zespół, pracujący pod kierownictwem doktora Fabia Rinaldiego, przez rok poddawał obserwacji grupę 45 pacjentów cierpiących na łysienie plackowate (randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby). Ochotników podzielono na trzy grupy, z których pierwsza otrzymywała zastrzyki z osoczem bogatopłytkowym, druga – ze sterydem, zaś trzecia przyjmowała placebo. Pacjenci otrzymywali leki w miesięcznych odstępach, w trzech etapach.
U grupy otrzymującej osocze odnotowano najsilniejszy odrost włosów i najmniejszy odsetek efektów ubocznych typu pieczenie bądź swędzenie. Wyniki badań zostały opublikowane w 2013 roku we wrześniowym numerze „British Journal of Dermatology”
 
Skoncentrowane PRP zawiera proteiny i czynniki  wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Osocze bogatopłytkowe podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy – procedura polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów. Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać – proces odrostu trwa ok. 3 -6  miesięcy.
Zabieg trwa ok. 20-30 min, polega na pobraniu  niewielkiej ilości krwi żylnej od pacjenta ( ok. 15-20 ml) , a następnie odwirowaniu osocza z krwi w specjalnej aparaturze. Następnie lekarz dokonuje iniekcji w odpowiednie miejsca na skórze głowy dotknięte problemem łysienia. Zabieg jest dość bolesny, ale efekty warte są by troszkę pocierpieć ;)
 
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu. Jest to związane ze stopniowym uwalnianiem się z płytek czynników wzrostu i ich intensywnym oddziaływaniem na tkanki. Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 1-miesięcznych.
 
TERAPIA DR CYJ
Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”.
 
To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. efekty widać już po ok.2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.
Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa  ok. 20 min. i polega na wykonaniu serii mikro iniekcji. Jest lekko bolesny ale  w przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii wymaga mniej wkłuć – podawana jest niewielka ilość skoncentrowanego preparatu. Wskazany zarówno u kobiet i mężczyzn.
 
WŁAŚCIWOŚCI
 • Redukuje  wypadanie włosów
 • Skuteczny w walce z łysieniem androgenowym
 • Przyspiesza odrost włosów
 • Pogrubia i zagęszcza włosy
 • Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
 • Rewitalizuje mieszki włosowe
 • Pielęgnuje skórę głowy
 • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie
 
ZALECENIA
Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach. Po zabiegu nie należy pic alkoholu ani korzystać z sauny, nie myć głowy bez pośrednio po zabiegu ( na drugi dzień już można :)
 
EFEKTY
Już pierwszy zabieg redukuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.
Efekt jest widoczny przez około 1 rok. Po tym okresie terapię zaleca się
powtórzyć.
 
Gabinet Dermatologii i Medycyny Estetycznej Derm Point
lek. spec. Olga Bobowska - Guglas
Kalisz, ul. Stawiszyńska 100